HRM udruženje je 13.10. 2015. godine u zgradi Privredne komore Kantona Sarajevo, organizovalo druženje a povod je bio Novi zakon o radu. Formirana je radna grupa koja je na osnovu svoje stručnosti i iskustva uradila analizu Novog Zakona o radu.

Radna grupa je  prezentirala svoje zaključke i odgovarala na pitanja zainteresovanih. Na osnovu prezentacije i diskusuje, sastavljena su pitanja koja će biti proslijeđena Federalnom Ministarstvu rada na dalje tumačenje.

HRM Udruženje u narednom periodu planira aktivnosti koje će našim članovima donijeti benefite i pogodnosti, kao što su:

• nastavak aktivnosti Radne grupe koja analizira novi Zakon o radu i dostavljanje potrebnih informacija članovima;
  • eksterne edukacije i saradnja sa  kolegama i HR udruženjima iz regije;
  • interne edukacije – dijeljenje znanja i iskustava naših članova;
  • promocija knjige “And People? Why Are Managers’ Cars the Most Important Asset in Every Organization?”Ivice Vrančića;
  • programi mentoringa.

Fotografije: